eTwinning projekt "Stay alert for everything online"

"Stay alert for everything online" jednogodišnji je eTwinning međunarodni projekt u kojem sudjeluju škole iz Poljske, Litve, Rumunjske, Azerbajdžana, Gruzije, Grčke i Hrvatske. Autori projekta su Ştefana Opria iz Rumunjske i Evaggelia Sariggoli iz Grčke. Učenici osnovnoškolske dobi diljem Europe vrlo su aktivna na Internetu s mnogim igrama i aplikacijama društvenih mreža. Zato im je važno dati vještine koje su im potrebne za donošenje sigurnih odluka. Od internetskog zlostavljanja do kritičkog razmišljanja o informacijama na Internetu koje čitaju, učenici će biti uključeni u aktivnostima o sigurnom korištenju Interneta u školi i kod kuće.

CILJEVI:
- pružiti informacije, smjernice i resurse o Internetu
- zaštititi i osnažiti učenike u online svijetu
- pobrinuti se da je digitalni svijet učenika siguran i da imaju vještine, znanje i podršku koja im je potrebna
- kroz aktivnosti će nam učenici reći kakav siguran internet žele

NAČIN REALIZACIJE:
- upoznajmo se – izrada avatara
- izrada stranica u twinspaceu – organizirajte aktivnosti
- predstavljanje projekta učenicima (ciljevi, ciljevi, aktivnosti)
- izrada logotipa za projekt - glasanje za najbolji logo
- sudjelujemo u EU Code Week 2023.
- netiquette

VREMENIK:
- tijekom nastavne godine

NOSITELJI:
- koordinator projekta u školi: učiteljica informatike Kristina Krtalić i učenici

AKTIVNOSTI:
- online anketa (kako se koristim Internetom?) i predstaviti rezultate
- suradnička infografika (Dobre stvari na mreži – Opasnosti na mreži)
- proslava Dana sigurnijeg interneta
- kolaborativne Kahoot igre, križaljke, slagalice (Cyberbullying - Privatnost i sigurnost - Upravljanje informacijama na mreži)
- stručnjaci za online sigurnost - intervju za European School Radio
- online sastanci (prosinac-veljača-svibanj)
- evaluacija

OČEKIVANI REZULTATI:
- učenici će se upoznati s odgovornim korištenjem društvenih mreža i Interneta općenito
- povećat će svoje jezične vještine u smislu korištenja engleskog jezika u procesu svakodnevne komunikacije
- rezultate projekta razvit će učenici sudionici projekta (igre, kvizovi, prezentacije, posteri, elektroničke knjige, itd.).

Izabran je logo za eTwinning projekt "Stay alert for everything online"

Odabran je logo za naš eTwinning projekt o sigurnosti na Internetu. "Stay alert for everything online! Naš je i logo iz škole iz Grčke u prvom krugu dobio jednak broj glasova, a u drugom je krugu glasanja odabran ipak logo iz škole iz Grčke.

objavio: Kristina Krtalić   datum: 20. 12. 2023.

« Svibanj 2024 »