Pravila esigurnosti

Putokaz za sigurno snalaženje u e–svijetu

1. Pametno s pametnim tehnologijama!
  2. Promisli pa klikni - uvijek provjeri informaciju.
  3. Uključi kritičko mišljenje - čuvaj se lažnih vijesti i lažnih prijatelja.
  4. Youtuberi su zabavni, ali nisu pravi prijatelji.
  5. Poštuj sebe i druge u virtualnom svijetu.
  6. Lijepo komuniciraj i pristojno se ponašaj.
  7. Reci ne elektroničkom nasilju!
  8. Zaštiti svoju privatnost, ne dijeli svoje i tuđe fotografije, čuvaj lozinke.
  9. Uvijek potraži pomoć u slučaju elektroničkog nasilja.
  10. Roditelji, učitelji i škola tvoji su stvarni prijatelji! Razgovaraj s njima.
  11. Živi u stvarnom svijetu, ne virtualnom.
  12. Klik na „Red button“ i „Uho“.

O esigurnosti u našoj školi

Prošle je školske godine naša škola bila uključena u eTwinning projekt "Let´s celebrate Safe Internet Day together", za koji smo primili i nacionalnu oznaku kvalitete.

Ove smo se godine uključili u eTwinning projekt "A safety net for internet safety"

Naša je škola dobila eSafety Label (oznaku esigurnosti)!

Našoj je školi dodijeljena brončana Oznaka eSigurnosti koja vrijedi idućih 18 mjeseci. Učiteljica informatike Kristina Krtalić uključila je školu u eSafety zajednicu. Da bi škola dobila eSafety Label potrebno je ispuniti više uvjeta. Najprije se treba registrirati, a zatim sudjelovati u zajednici dijeljenjem znanja, resursa, primjera i iskustva, ispuniti upitnik za procjenu... Uz oznaku esigurnosti dobili smo i akcijski plan kojim ćemo ne samo zadržati brončanu oznaku, nego se nadamo dobiti i srebrnu i zlatnu oznaku esigurnosti.

Naša je učiteljica, u sklopu aktivnosti dobivanja eSafety Label, na European Schoolnet Academy uspješno završila dva tečaja Online safety (new and updated edition) i Become the next eSafety Champion, te nekoliko edukacija na platformi eTwinning. Svoje stečeno znanje rado dijeli s kolegama/icama.

« Studeni 2020 »

"Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete upotrijebiti da promijenite svijet."