Predstavljanje knjige ,,Da ti pamet stane''

Jučer, 23. travnja, učenici 7. i 8. razreda OŠ Hugo Badalić posjetili su Gradsku knjižnicu. Cilj posjeta bilo je obilježavanje Svjetskog dana knjige i Noći knjige. Povodom Noći knjige, Gradska knjižnica je omogućila novim korisnicima besplatno učlanjenje na šest mjeseci. Prisustvovali smo predstavljanju knjige Julijane Adamović ,,Da ti pamet stane.'' To je dječji roman kojeg je vukovarska spisateljica Julijana Adamović predstavila u Slavonskom Brodu. Ovo je njena treća knjiga koju je napisala, ali i prva za djecu.

,,Ovo je roman u kome nema zla. To su mi i prigovorili obrazlažući da djeca vole kada dobro pobjedi zlo. Zato u romanu ima tvrdoglavosti, humora i krivih zaključaka. Knjiga je pisana prije svega za djecu ali iz nje i roditelji mogu puno naučiti'' - rekla je Adamović.

Govoreći o novome romanu rekla je da se njegova radnja odvija na otočiću na Dunavu, koji se nalazi podno njihove obiteljske kuće u Vukovaru, a koji ona i djeca nazivaju Pačjim otokom. Radnja romana je fikcija. Govori o jednoj knjižničarki Marti koja se u vrijeme svoga djetinjstva odselila iz Vukovara u Zagreb. Zadnje dane je hvata nostalgija za Vukovarom. Jednoga dana njena pamet odlučila je sjesti na prozorčić i ne vratiti se u njenu glavu sve dok ne odluči provesti svoj godišnji odmor u Slavoniji. Međutim, kako ona to nije odlučila pamet sama odlazi u Vukovar. U priču ulaze i dvoje djece, a razjašnjava se i konflikt koji je knjižničarka davno imala s jednim svojim prijateljem u Vukovaru. Toplo preporučujemo ovu knjigu.

objavio: Richard Žutić   datum: 24. 4. 2014.

« Svibanj 2024 »