Dušni dan

Stihovima, lijepim sjećanjima i pismima željeli smo zahvaliti našim pokojnima za ljubav i dobrotu koju su nam pružili.

Krizantema

Krizantema,
velika i žuta,
raste u vrtu,
pokraj starog puta.

Kad je vidiš,
kao dama stoji,
i polako,
jesenske nam dane broji.

Sa zborom cvjetića,
pjeva pjesmicu,
i najavljuje,
da Svi sveti su tu.

Lea Pocintela, 4.e

Moj djed i ja

Uvijek se rado sjetim djeda, a posebno kada se u molitvi prisjetimo naših pokojnika.
Da je moj djed živ, nas dvojica bi kupili suho lišće, kosili travu, a kada bi se umorili malo bismo se poigrali. Volio sam s djedom zimi čistiti snijeg  po našem dvorištu.  Puno toga sam volio raditi sa svojim dragim djedom.
Zato sada kada nešto radim s ponosom se sjetim djeda jer me je on to naučio .

Ivan Golemović, 4.e

Baka Slavica

Moja baka Slavica je imala 59 godina kada je preminula. Neopisivo sam ju voljela i poštovala. Baka mi je uvijek govorila da sam joj najdraža unuka i bile smo jako povezane. Baka je u svemu imala pravo. Brinula se za mene i moj uspjeh u školi. Poticala me da se trudim i da uvijek mogu postići više.
Moja baka mi je podarila puno ljubavi i dobrote i zbog toga je nikada neću zaboraviti.

Barbara Lea Sarić, 4.e

Moj pokojni dida

Dok sam bio mali, često sam se igrao i noćio kod svog pokojnog dide. Dida je živio na selu. Brata i mene je vodio kroz stare sokake, pokazivao nam konje, krave i druge domaće životinje. Uživali smo u druženju s didom i njegovim zanimljivim pričama. Sjećam se i kada je padao snijeg, s didom bismo pravili velikog snjegovića. Jednog ranog jutra javili su nam da  je dida umro. Bio sam jako žalostan jer sam znao koliko će nam svima nedostajati.

Adrian Stanić, 4.e

Pismo za baku

Draga bako jako mi nedostaješ i volio bih da se vratiš na zemlju .No, to je nemoguće. Jako bih volio da znam kako je gore na nebu. Nama je ovdje lijepo, nadam se da je tebi još ljepše. Zanima me što radiš tamo gore? Kako ti je? Kako sve tamo izgleda i jesi li  sretna? Danas mi je rođendan, u školi mi je lijepo i dobar sam s ocjenama.
Hvala ti što si me voljela pazila i čuvala.
Tvoj unuk Hrvoje

Hrvoje Vucić, 4.e

Moji pokojni

Ja svoga djeda i baku nisam upoznao, rodio sam se kasnije nego su oni bili živi. To su mamini roditelji. Prva je umrla baka Ljubica, jako mlada sa 46 godina. Po pričanju moje mame bila je jako dobra i vesela, mislim da joj moja mama jako sliči. Djed Drago je upoznao moju sestru, kojoj je uvijek tepao i kupovao slatkiše kada bi oni došli kod njega. Mama mi često kaže da samo jako slični. On je također umro mlad, u 53. godini života, pet godina poslije bake. Ja rado idem s mamom na grob svog djeda i bake, tamo im zapalim svijeću i izmolim Očenaš za njih. Jako mi je žao što ih nisam upoznao.

Davor Duspara, 4.e

objavio: Ljubica Džaferović   datum: 4. 11. 2013.

« Svibanj 2024 »