Obavijest roditeljima!

Poštovani roditelji učenika 1. do 4. razreda, svi ste već preko medija upoznati s činjenicom da bi se od 11. svibnja trebale otvoriti škole za učenike razredne nastave. Učiteljice vaše djece upoznale su Vas s Uputom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a ista se nalazi i na web stranici škole, a i njezin sažetak.
Moram naglasiti da se iz upute jasno vidi da je stav HZJZ da djeca ostanu kod kuće i da se  radi samo o iznimnim situacijama te da sva djeca neće moći doći u školu.

Epidemiološka situacija još uvijek ne dozvoljava da nastava počne normalno za sve učenike. Iz Upute se jasno vidi da će nastava biti organizirana samo u iznimnim situacijama za djecu koja moraju ispunjavati uvjete iz Upute, a to su:
1. oba roditelja/skrbnika su zaposlena i nemaju mogućnosti zbrinjavanja djeteta dok su na poslu
2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
3. niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe  s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
4. niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe  s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze Covidom-19
5. dijete nema povišenu temperaturu, respiratorne probleme poput kašlja, kratkog daha ili druge simptome poput gripe ili kašlja.

Ako dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelj/skrbnik želi da dijete ide na nastavu, oba roditelja/skrbnika moraju potpisati izjavu da pod materijalnom i krivičnom odgovornošću jamče da su svi navedeni uvjeti ispunjeni da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se dijete u Školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera propisanih za boravak djece u školi.
Roditelj se obvezuje svako jutro mjeriti temperaturu djetetu prije dolaska u školu i voditi evidenciju o istom.
U školi se neće organizirati nastava iz Engleskog jezika, Vjeronauka, TZK i  Njemačkog jezika te će se ovi predmeti i dalje poučavati nastavom na daljinu, a učenici će u prosjeku biti na nastavi tri školska sata.
Svi ostali učenici nastavit će i dalje nastavu na daljinu prateći nastavu na HRT 3 i prema uputama vaših učiteljica i učitelja.
Ukoliko ne bude djece koja udovoljavaju uvjete za povratak na nastavu u školi, nastava se nastavlja odvijati na daljinu.

MOLIM SVE RODITELJE/SKRBNIKE ČIJA DJECA ISPUNJAVAJU GORE NAVEDENE UVJETE, DA DO SRIJEDE 6. SVIBNJA 2020. POTPISANE IZJAVE DOSTAVE U ŠKOLU ILI ISTE DOĐU POTPISATI U ŠKOLU,  U VREMENU OD 8,00 DO 10,00 SATI.

Ostale informacije o početku nastave u školi dobit ćete do petka  8. svibnja 2020. godine, kada budemo imali informaciju o broju učenika koji će krenuti na nastavu 11. svibnja i potpisane izjave roditelja/skrbnika.

objavio: Irena Čugura Ćerić   datum: 4. 5. 2020.