Dan škole

I ove godine 5. svibnja smo nizom aktivnosti svečano obilježili Dan škole. U nastavku pogledajte detalje programa.

Kao i do sada, i ove godine je Dan škole u našoj Školi bio dan slavlja i veselja, ali i prisjećanja i poštovanja.

U znak sjećanja na 3. svibanj 1992., kada je u Kuhačevoj ulici na Jelasu u raketiranju život izgubilo petero djece, učenici i nastavnici naše Škole, uz predstavnike Grada, su zapalili svijeće i položili vijence. Nakon toga su se uputili i do  spomen-obilježja stanovnicima Mjesnog odbora Jelas, poginulim u Domovinskom ratu te su i tamo, ispred crkve Sv. Nikole Tavelića, položili cvijeće i zapalili svijeće nakon čega je služena sveta misa.

Sljedećeg dana obilježavanje Dana škole je nastavljeno svečanom priredbom u prostorima područne škole na Jelasu. Učenici i nastavnici su vrijedno radili i pripremili niz zanimljivih i poučnih točaka u kojima su svi našli svoje mjesto. Tema ovogodišnje predstave je bio jedan dan u školi a rasplesani i raspjevani učenici su nam predstavili sve predmete koje manje ili više vole.

Program je nastavljen polaganjem cvijeća ispred spomenika Poginuloj djeci u Domovinskom ratu ispred škole na Plavom polju. Slijedilo je predstavljanje lista Zora u kojoj su učenici prezentirali svoje radove a gosti su mogli i razgledati školu te pogledati izložbu učeničkih radova na hodnicima Škole. Uzvanici su nastavili ugodno druženje na ručku u prostorima naše škole.

Gordana Alfeldi, pedagoginja

Pogledajte Fotogaleriju

objavio: Antun Vukasović   datum: 13. 5. 2011.

« Svibanj 2024 »