Projekt „Posjet osmih razreda Vukovaru“

Vukovar je grad kojega svi znamo kao GRAD HEROJ, ali i GRAD HEROJA. Nema tih riječi kojima se može dočarati patnja i bol koju su Vukovarci proživjeli kako bi grad postao simbol otpora i stradanja u Domovinskom ratu. Posjet Vukovaru je iskustvo koje treba steći svaki učenik, svaki čovjek. Postao je sastavni dio nastave gotovo svih hrvatskih škola pa tako i naše. Vukovar i obližnja groblja, masovne grobnice, spomen obilježja, ceste i simboli nikoga ne mogu ostaviti ravnodušnima. Učenici osmih razreda sa svojim razrednicima u ranim jutarnjim satima 16. prosinca uputili su se na dvodnevni posjet Vukovaru. Tijekom dvodnevnoga posjeta, osim obilaska memorijalnih lokaliteta u Vukovaru, učenici su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Osim obilaska učenici su učili o vukovarskoj tragediji i Domovinskom ratu uopće te o značaju pojedinih akcija i operacija u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Posjetili su najznačajnije vukovarske lokacije iz Domovinskog rata i prisustvovali edukaciji na temu „Škola mira“ te sudjelovali u kvizu za učenike i osvojili prvo mjesto. Na kraju našega dvodnevnoga posjeta i razmišljanja o Vukovaru i o Domovinskom ratu, možemo se složiti s jednim citatom koji na Ovčari ponosno stoji…. „Oprostiti, ali nikada zaboraviti!“

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Daliborka Knežević   datum: 23. 12. 2015.