Sveti Patrik

Sveti Patrik zaštitnik je Irske i slavi se na današnji dan, 17. ožujka. Zelena boja koja se uz njega veže najvjerojatnije potječe iz legende prema kojoj je sv. Patrik pomoću trolisne djeteline objašnjavao Sveto Trojstvo poganima u Irskoj. Danas je običaj na dan sv. Patrika "uzeleniti se" na svaki mogući način, a mi smo vam odlučili dati ideju za izvrsni zeleni napitak. Budući da je napravljen od svježeg voća i povrća,  njime možemo poželjeti dobrodošlicu i proljeću koje već kuca na vrata.

Sastojci za zeleni smoothie su zelena salata, blitva, jabuka i ananas. Sve sastojke staviti u blender, dodati malo vode i smiksati.  Poigrajte se s okusima, probajte ga sa špinatom ili bananom. Mogućnosti su zbilja velike (i vjerujte nam, voće zamaskira okus povrća. Pošaljite nam fotografiju svog zelenog smoothieja ili nekog drugog zelenog obroka na adresu hugo.comenius@gmail.com. Gricnite nešto zeleno danas i proslavite Sv. Patrika na najbolji način!

objavio: Teuta Bilić   datum: 17. 3. 2014.