S nestrpljenjem očekujemo naše Comenius prijatelje

U našoj školi se od 6. do 11. svibnja 2013. godine održava treći susret Comenius projekta “Kruh – štruca Europe“. S nestrpljenjem očekujemo naše Comenius prijatelje učenike i učitelje iz Francuske, Finske, Italije, Poljske i Turske.

S nestrpljenjem očekujemo naše Comenius prijatelje

Pripremili smo opsežan i zanimljiv program: program dobrodošlice,  brojne sadržaje i radionice kroz koje će se gosti  upoznati sa našom školom, hrvatskim jezikom, hrvatskom poviješću i kulturom te specifičnostima vezanim za kruh u Hrvatskoj. Gosti će upoznati i naš grad te običaje i kulturnu baštinu Slavonije. Organiziramo izlet “u prošlost“ u eko-etno selo Stara Kapela te u “srce Slavonije“ Đakovo. Druženje ćemo začiniti i sportskim susretima u kojima će biti igara i sportova iz svih država sudionica projekta. Raduje naš što naši goste dolaze u vrijeme obilježavanja Europskog tjedna u Brodsko-posavskoj županiji. Ovime se i mi priključujemo njegovom obilježavanju jer će naša škola slijedećih dana zaista biti “Europa u malom“.

Očekujemo nova znanja, prijateljstva i puno dobre zabave jer “tijelo traži kruh, a srce prijatelje“.

objavio: Antun Vukasović   datum: 5. 5. 2013.