Bakery work shop – Waiting for the Easter holidays

On the first day of spring our 1st, 2nd, 3rd, 5th and 7th grade students at our school at Jelas have taken part in a bakery work shop and baked some original products that are traditionally made for the Easter holidays in our country.
Na prvi dan proljeća učenici trećih, petih i sedmih razreda Područne škole Jelas proveli su jedan dio svog školskog dana u sudjelovanju i pripremanju slasnih pekarskih proizvoda koji se tradicionalno pripremaju za Uskrs.

With the professional help of our chef Stanko and his hands we saw that making bread is a very nice and interesting job. He made the dough and left it at a warm place so that the small hands of our students could make various shapes and variations out of it:  braids, hearts and bretzels.
Uz stručnu pomoć kuhara Stanka i njegove vrsne ruke, uvjerili su se da je pečenje kruha lijep i zanimljiv posao. Kuhar je zamijesio tijesto i ostavio ga na toplom kako bi bilo spremno za male, ali vrijedne ručice naših učenika koji su vrlo spretno od naraslog tijesta pravili različite oblike: pletenice, srca i perece.

The moment our Stanko shaped the dough into bread and put it in the oven the whole school was „flavoured“ with the smell of nice, fresh bread making everybody hungry. Baky, our official mascot, loved everything :-)
U trenutku kada je kuhar Stanko od tijesta umijesio kruh i stavio ga u vruću pećnicu, cijelom se školom odjednom raširio prekrasan miris pečenog kruha koji nikoga nije ostavio ravnodušnim! U svemu je  uživao i Baky, službena maskota Comenius projekta Kruh – štruca Europe.

Check it out in our gallery

Pogledajte više u našoj galeriji

objavio: Antun Vukasović   datum: 29. 3. 2013.