eTwinning projekt: Živimo zeleno/ Living Greenly

CILJEVI :

- ovim projektom ćemo poticati volonterski, društveni, praktični i kreativno stvaralački rad, te i aktivnu participaciju djece u ekološkim aktivnostima škole, lokalne zajednice i šire kroz koje će učenici stjecati navike odgovornog ponašanja prema okolišu i održivom razvoju.

- poticati učenike na istraživanje i promišljanje time i stjecanje spoznaja o uzrocima i posljedicama utjecaja na prirodu koje pridonose razvoju svih oblika mišljenja, osobito kreativnog razmišljanja i rješavanja problema.

- poticati druge udruge, organizacije i širu javnost na odgovorno i održivo ponašanje.

- omogućiti učenicima stjecanje i razvoj kompetencija potrebnih u 21. stoljeću kroz suradničko i istraživačko učenje te stvaralački element učenja kroz rad.

- razvijati trajne navike aktivnog participiranja i volontiranja u ekološkim aktivnostima u svojoj okolini.

- poboljšati stanje okoliša škole pa i šire.

NOSITELJI PROJEKTA:

Ivana Tunjić, učiteljica mentorica, prof. biologije i kemije

Jasmina Matekalo, učiteljica savjetnica, prof. geografije i povijesti

Marija Janković, učiteljica mentorica, prof.engleskog jezika

Mirjam Ćorluka, mag.prim.educ

Učenici sudionici projekta: 5.a, 8.c, 8.d, posebni odjel i učenici 8.razreda uključeni u GLOBE

Zemlje sudionici: Turska, Rumunjska, Bosna i Hercegovina, Sjeverna Makedonija, Srbija, Slovenija, Albanija, Slovačka, Češka i Hrvatska.

objavio: Marija Janković Jasmina Matekalo Ivana Tunjić   datum: 14. 9. 2020.