Program GLOBE

10. međužupanijska GLOBE smotra

Domaćini ovogodišnje 10. međužupanijske GLOBE smotre bili su učitelji(ce) i učenici OŠ Hugo Badalić, Slavonski Brod. Na smotri je sudjelovalo 12 škola (dvije škole kao gosti/promatrači OŠ Antuna Gustava Matoša, Vinkovci i OŠ Ivan Mažuranić, Sibinj), u natjecateljskom dijelu 10 škola (dvije srednje i 8 osnovnih škola iz tri županije: Brodsko-posavske, Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske) i to Gimnazija "Matija Mesić", OŠ "Antun Mihanović", OŠ Dragutin Tadijanović, OŠ "Đuro Pilar", OŠ Hugo Badalić i OŠ "Ivan Goran Kovačić" iz Slavonskog Broda, OŠ Ivana Kukuljevića iz Belišća, OŠ "Matija Antun Relković" iz Davora, Gimnazija Nova Gradiška iz Nove Gradiške te OŠ Antuna Mihanovića iz Osijeka.

Nakon okupljanja sudionika, uslijedilo je otvaranje smotre na kojemu su ravnateljica Škole domaćina, Irena Čugura Ćerić, prof. i dogradonačelnik Hrvoje Andrić, prof., poželjeli  dobrodošlicu i ugodan boravak u školi i gradu Slavonskom Brodu učenicima i njihovim mentori. Osim prikaza rada programa GLOBE u školama u protekloj godini (PowerPoint prezentacijom), čak devet je škola prijavilo rad na istraživačkom projektu (pet škola samostalno i četiri u suradnji s drugom školom). Nakon radnog dijela, za vrijeme rada prosudbenog povjerenstva, uslijedio je odlazak učenika i mentora u upoznavanje s kulturom i povijesti grada Slavonskog Broda. Na kraju Smotre, podijeljene su zahvalnice sudionicima i zatvaranje smotre. Sve su škole predložene za državnu GLOBE smotru, a Državno će povjerenstvo vrlo brzo obavijestiti pozvane škole koje će sudjelovati na državnoj GLOBE smotri i natjecanju hrvatskih GLOBE škola od 14. do 16. svibnja ove godine.

Ostale fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

objavio: Kristina Krtalić Rade Kovačević   datum: 12. 3. 2014.