Me, myself & I

U novu školsku godinu ulazimo s novim međunarodnim eTwinning projektom "Me, Myself & I" ("Ja i sva moja lica"), a cilj mu je ukazati na važnost brige o mentalnom zdravlju djece i mladih. Projektne aktivnosti provodit će se s učenicima četvrtih i petih razreda. Nositeljice ovoga projekta u našoj školi su psihologinja Ana Zvirotić, učiteljica razredne nastave Sandra Sekulić, učiteljica engleskog jezika Marija Janković i knjižničarka Tanja Štević. Autori ovoga projekta su učitelj informatike Goran Podunavac iz OŠ Popovac i psihologinja Marija Jurić iz OŠ Drenje.
Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici. Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz različite aktivnosti i primijeniti trenutno iskustvo. Također, imat će priliku surađivati s učenicima iz drugih škola, čuti primjere dobre prakse i prihvatljive obrasce ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja.
Projektne aktivnosti bit će objavljene na TwinSpace stranici projekta "Me, Myself & I", a osim Hrvatske u projektu sudjeluju škole iz Bosne i Hercegovine, Finske, Italije, Slovačke, Srbije i Turske. Veselimo se suradnji! Projektne aktivnosti bit će objavljene na TwinSpace stranici projekta Me, Myself & I, mrežnoj stranici i Facebook stranici Škole. Veselimo se suradnji s drugim školama, učenicima, kolegicama i kolegama te učenju novih vještina i vježbanju mentalnog zdravlja!

objavio: Tanja Štević   datum: 1. 10. 2020.