CODING ADVENTURE

Coding adventure je jednogodišnji eTwinning projekt u kojem sudjeluju (za sada) škole iz Hrvatske, Italije, Turske, Rumunjske, Ujedinjenog kraljevstva i Srbije. Autori projekta su naša učiteljica informatike Kristina Krtalić i učitelj iz Turske Cem  Moran. Projekt uključuje upoznavanje škola partnera i država iz kojih dolaze, razmjenu ideja i programiranja (priče, igrice,....) u Scratch-u. Škole partneri će tijekom projekta svoje uratke prikazati na twinspace-u.

CILJEVI PROJEKTA:
- naučiti osnove programiranja,
- omogućiti našim učenicima da se izraze u pisanom obliku,
- razumijevanje vrijednosti obrazovanja,
- omogućiti pripovijedanje pomoću programa,
- aktivno korištenje web 2.0 alata tijekom projekta,
- diseminacija projekta,
- stjecanje i jačanje koncepata tima, odgovornosti, suradnje, dijeljenja, uvažavanja i povjerenja među učenicima.

RADNI POSTUPAK:
listopad/studeni: upoznavanje partnera projekta, promocija škole, upoznavanje sa Scratch-om,
prosinac: odabir postera za projekt, algoritamski trening i uvod u code.org, škole će se pridružiti aktivnosti Hour of Code, upoznavanje sa zastavama država partnera i njihova značenja,  programiranje priče sa Scratch-om
siječanj: predstaviti važnu osobu svoje države, programiranje,
veljača: države partneri programiraju dječje igre u Scratch-u,
ožujak: promicanje hrane u državama partnerima, programiranje
travanj: škole partneri programiraju igru u Scratch-u, dijeljenje sadržaja na zajedničkom blogu

OČEKIVANI REZULTATI
Očekivani rezultati su da učenici svladaju kodiranje 21. stoljeća. Učenici uče programiratii pisati priče. Istodobno uče o različitim kulturama. Kultura je bolji način da učenici učine zabavno obrazovanje.

Zajednički zadatak u Coding adventure projektu

U sklopu eTwinning projekta Coding adventure, proveli smo zajedničku aktivnost algoritma. Naši su učenici odredili dio puta kojim mala programerka mora ići da bi stigla na cilj. Zadatak je osmislila naša eTwinning prijateljica iz Turske, Derya Sari.

objavio: Kristina Krtalić   datum: 4. 6. 2019.