Izložba o Vukovaru

Učenici OŠ Hugo Badalić su u ponedjeljak, 23. studenog 2015. godine posjetili Gimnaziju „Matija Mesić“ kako bi pogledali izložbu o Vukovaru. Pozdravio nas je ravnatelj Goran Zavor i predstavio nam je profesoricu povijesti i geografije Danielu Zekušić čiji su učenici izložbu i postavili. Profesorica nam je predstavila izložbu koja se sastojala od plakata na kojima su bile slike Vukovara prije, za vrijeme i nakon rata. Vojnička odora predstavljena je lutkama, a šaržeri, molitvenici, kape i ostala vojnička oprema bili su izloženi ispred njih. Dječaci su posebno uživali u ovoj izložbi.  Veselimo se novoj izložbi na koju smo pozvani!

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

Ruka koja krvari

Na izložbi u Gimnaziji „Matija Mesić“ najveći dojam na mene ostavila je krvava vojnička ruka. To je simbol koji predstavlja vojnika koji se bori za slobodu svoje domovine. Mnogi se danas ne sjećaju koliko su krvi vojnici izgubili da bi obranili našu domovinu. Cijela izložba mi se jako svidjela, no ova vojnička ruka me podsjetila na vojnike bez kojih ne bi bilo niti naše Hrvatske.

Ana Aračić, 4.b

Ponosan vodotoranj

Meni je na izložbi o Vukovaru bilo jako zanimljivo, no najljepše su mi bile slike vodotornja. On je prije rata bio velik i lijep. Dojmile su me se i vojničke odore. Kada sam ih ugledala zamišljala sam kako vojnici brane Hrvatsku. Na kraju sam se obradovala ukusnim čokoladicama kojima nas je počastio ravnatelj škole.

Nikolina Vlk, 4.b

objavio: Petra Zavor   datum: 26. 11. 2015.