Listopadska čitateljska putovnica

Pozdrav svim knjigoljupcima! Žao mi je što sam ovaj mjesec malo kasnila s knjižnom preporukom. Obećavam vam kako će sljedeća preporuka biti ranije objavljena. Za listopadsku čitateljsku putovnicu odabrala sam knjigu „Halo, Zemlja zove Snježanu“ autorice Sanje Smolec. Autorica nam pripovijeda o zgodama i nezgodama skupine školaraca u ljetnom kampu. Većina se ne poznaje međusobno, ali s vremenom postaju najbolji prijatelji. Mnogi od njih idu u sedmi i osmi razred te ćete čitajući ovu knjigu otkriti jesu li nepodopštine koje vama „padnu na pamet“ slične njihovima. Knjiga je napisana u obliku dnevnika, a piše ga Snježana. Skupina školaraca, u kojoj je i ona, predvode dvoje studenata Ljubica i Hrvoje, koji su vrlo dragi prema svima. Na ljetovanju se zbivaju brojne zgode i nezgode, dolazi do prvih simpatija i ljubavi, ali i nepodopština… Zabavljaju se, kupaju, plešu i vesele daleko od očiju roditelja. Na početku knjige saznajemo kako je Snježana vrlo povučena djevojčica, no na ovom ljetovanju stvari će se promijeniti i ona će po prvi puta u javnosti govoriti o svojim roditeljima.  Na povratku učenici počinju više cijeniti ono što za njih čine njihovi roditelji i učitelji. Pitate se što je izazvalo ovu promjenu? Posudite knjigu iz školske knjižnice i saznajte.  Za sada toliko od mene, čitamo se za mjesec dana.

Vaša Ivana

objavio: Ivana Grgić   datum: 6. 11. 2014.