Darujmo ljubav kroz knjigu!

Dragi ljubitelji knjiga i oni koji će to tek postati! Ovaj je tjedan u školskoj knjižnici bio veseo i poučan. Gosti knjižnice bili su učenici 3.b i 3.c razreda koji su, uz pomoć knjiga referentne zbirke, krenuli u lov na znanje. Ulov je bio izvrstan! Ulovili su nekoliko kilograma čistog znanja, koje ih je potom zagrlilo i tako su postali vječni prijatelji. Naši prvašići su u pričaonici srijedom nastavili s glazbenim osnovama kojima su ih, i ovoga puta, podučavale učenice - mlade knjižničarke, petašice Marta i Valentina. Pričaonica je završila glazbenim kvizom o polovinkama, osminkama i četvrtinkama, a prvašići su odlučili kako će sljedeće školske godine upisati Glazbenu školu. Glazba je čudesna, kao i svijet knjiga! Ovaj tjedan počela je i akcija darivanja knjiga povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga kojeg obilježavamo 14. veljače.  Tijekom ovog i sljedećeg tjedna donesite u školsku knjižnicu slikovnice ili knjige za djecu koje ste uzrastom prerasli i više ih ne čitate. Na ovaj način nekome ćete uljepšati svakodnevnicu i učiniti dobro djelo. Prikupljene knjige donirat će se najpotrebitijima, poput dječjeg odjela slavonskobrodske bolnice. Učinite dobro djelo i darujte jedni drugima LJUBAV kroz knjigu! Do sljedećeg čitanja, pozdrav iz školske knjižnice!

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 10. 2. 2018.