Vesela srijeda u školskoj knjižnici

Dragi čitatelji, ljubitelji knjige i oni koji će to tek postati. Jučer je u školskoj knjižnici u Matičnoj školi bilo vrlo veselo, raznoliko i razigrano. Prvo su učenici 2.a razreda proveli dva školska sata u školskoj knjižnici u društvu knjige Ružno pače. Naučili su kako se svi međusobno trebamo uvažavati i poštivati, bez obzira na različitosti koje postoje među nama. Također, podsjetili smo se kako nastaju knjige i tko je odgovoran za njihovo stvaranje. Na kraju su učenici 2.a razreda pokazali svoje ilustratorske i literarne vještine te su izradili svoju slikovnicu. Aktivnosti u školskoj knjižnici nastavile su se i nakon zadnjeg školskog zvona, točnije u 13:15 sati kada je prvi put ispred školske knjižnice započela pričaonica za učenike boravkaše. Naime, srijedom u vremenu od 13:15 do 14 sati održavat će se pričaonice pod nazivom Stariji za mlađe. Učenici Mladi knjižničari svojim mlađim školskim prijateljima čitat će zanimljive kratke priče, slikovnice i pjesmice te će nakon toga slijediti razgovor o pročitanom djelu, kroz zanimljive igre i kvizove. Kroz prvu pričaonicu srijedom naše male prijatelje vodili su Mali princ (Hrvoje Birtić, 8.b) i vila Kosjenka (Anita Nikolić, 7.a) koji su vrlo vješto, čitajući  knjigu Oprostite, jeste li vi vještica?, učenike poveli, na krilima riječi, rečenica i mašte, u svijet mačka Herberta, knjiga, knjižnica i malih dobrih vještica s prugastim čarapama i šiljastim šeširima. I ovaj put zaključili smo kako ne trebamo nikoga suditi po izgledu i unaprijed nametnutim mišljenjima i stereotipima te svakome trebamo dati priliku da se pokaže i dokaže u pravom svjetlu.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 29. 9. 2016.