Iskra znanja u školskoj knjižnici

Dana 30. listopada 2014. u Područnoj školi prvi put je održan Čitalački klub ''Hugići-Iskra znanja''. Ovaj klub osnovan je za sve ''knjiške moljce'', dakle za sve ljubitelje knjiga. U ovom našem malom knjižnom kutku dijelimo svoja mišljenja, osjećaje i razmišljanja koje nam knjige pružaju. Tom prilikom razmjenjujemo utiske, komentiramo različite aspekte djela i predlažemo nova djela za čitanje. Ideja našega čitalačkog kluba je pored već navedenog, i želja da se učenici sličnih interesa upoznaju, druže i razmjenjuju utiske. Tema prvoga sastanka je bila da svatko od članova donese svoju najdražu knjigu. Tijekom razgovora o našim knjigama počastili smo se šalicom čaja i zasladili kolačima. Dijelili smo mišljenja i raspravljali o našim najdražim ''ljubimicama''. Bilo je različitih knjiga, od „Divljeg konja“ kojeg je napisao Božidar Prosenjak, “Maturalca“ Branke Primorac, „Malog Princa“ Antoina de Saint-Exupéry-a do J.K. Rowling i Harry Pottera. Shvatili smo koliko su naše knjige slične, ali i različite. Razgovarali smo o radnji i o najdražim likovima... Naučili smo puno toga i shvatili da najčešće biramo najdraže likove po tome koliko su nam slični. Jako smo se zabavili i lijepo porazgovarali jedni s drugima. Za sljedeći susret Čitalačkog kluba odabrali smo knjigu ''Pazite kako igrate'' Ivone Šajatović. Nadamo se da ćemo opet ovako lijepo zabaviti i  ponešto naučiti na sljedećem susretu koji će se održati 27. studenog 2014. u Područnoj školi u školskoj knjižnici.

Pridružite nam se!

P.S. Pročitajte neke od citata iz knjiga “Divlji konj“ i „Harry Potter“.

"Ostati ravnodušan prema knjizi znači lakomisleno osiromašiti svoj život."

''Tko ne čita, živi samo jednom.''

- "I uvijek će te voljeti?"

- "Ne" , reče ruža , "jednog dana ću uvenuti i onda će prestati da mi se dive .."

- "Baš čudno", reče Mali Princ . "Da si ti moja ruža , ja bih te volio i tada ."

Mali Princ

-''Voldemortov izraz nije se promijenio kad je rekao:Veličina izaziva zavist, zavist izaziva pakost, pakost proizvodi laži. Znate to i sami Dumbledore.''

Harry Potter

Sudjelovali: Aneta Grgić, Lorena Jelavić, Julija Lubina i Luka Sedlovski.

Ostale fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

objavio: Aneta Grgić   datum: 7. 11. 2014.