Rok i dokumentacija potrebna za upis u ljetnome upisnom roku

Kao što je najavljeno, 11. srpnja 2014. godine objavljene su konačne ljestvice poretka.
Kandidat svoj upis mora potvrditi donošenjem ispunjenog i potpisanog obrasca upisnice, koji donosi u srednju školu u kojoj je ostvario pravo upisa, u razdoblju od 14. do 18. srpnja.
Dodatno, kandidati koji su ostvarili pravo na upis u obrazovne programe za koje je potrebna potvrda liječnika školske medicine, liječnička svjedodžba medicine rada, ugovor o naukovanju i sl., dužni su iste, uz upisnicu, dostaviti srednjoj školi do gore navedenoga roka.
Isto tako, važno je znati da će kandidati koji su temeljem propisane dokumentacije ostvarili određeno pravo na dodatne bodove ili izravan upis, a u sustavu je označeno da imaju to pravo, tu dokumentaciju dužni donijeti srednjoj školi pri upisu. Ako se ustanovi da dokumentacija ne postoji ili nije vjerodostojna, kandidat gubi pravo na upis i upućuje se na sljedeći upisni rok.
Ovdje su iznimka kandidati koji su izravan upis ili dodatne bodove ostvarili rezultatom na natjecanju iz znanja ili sporta, a rezultati su im se u sustav NISpuSŠ prenijeli izravno iz e-Matice. Ti kandidati nisu dužni donijeti dokaze o ostvarenom rezultatu u srednju školu.
Kandidati koji u roku u srednju školu ne dostave potrebne dokumente i srednja škola im to ne označi u sustavu, gube pravo na upis i upućuju se na sljedeći upisni rok.