Na putu dobrote 2

U teškim vremenima otkriva se tko je kakav čovjek.

Učenici Osnovne škole Hugo Badalić uz vodstvo svojih učitelja i podršku roditelja pokazali su još jednom da su na dobrome putu da izrastu u dobre, vrijedne i humane osobe.

Dani kruha postali su vrijeme dijeljenja i razmišljanja o onima kojima je teže nego nama, o potrebitima.

Akcija prikupljanja suhih namirnica za Pučku kuhinju u Slavonskome Brodu Caritasa Biskupije đakovačko osječke postala je već tradicija jer je već četvrtu godinu za redom provodimo u listopadu, a sve u sklopu obilježavanja Dana kruha s ciljem razvijanja solidarnosti, volonterstva i humanosti kod naših učenika.

Akciju je prije četiri godine započela učiteljica Katarina Brkić Čabraja sa svojim tadašnjim razredom. Pridružila joj se vjeroučiteljica Katica Markić sa svojim razredom, a već sljedeće godine pridružila se cijela Matična škola. Ove godine akciji se pridružila i Područna škola pa je količina prikupljenih namirnica veća nego ikada.

Akcija se ove godine provodi u sklopu eTwininng projekta Na putu dobrote 2.

Prikupljanje namirnica se provodilo od 12. do 16. listopada u tjednu kada obilježavamo Dane kruha uz pojačane mjere opreza kako bi se poštivale mjere za sprečavanje širenja pandemije .

Nositelji ove akcije su učenici 8. b i 7. b razreda te njihove razrednice Katica Markić i Katarina Brkić Čabraja, a u Područnoj školi učiteljica Ivana Markeljević. Oni su se pobrinuli da se namirnice pokupe po učionicama, razvrstaju i pomogli utovariti sve namirnice u automobile i istovariti ih u Pučkoj kuhinji.

Prikupljeno je sljedeće:

ulje – 59 l

brašno – 70 kg

šećer – 51 kg

sol – 30 kg

tjestenina – 233 paketa (od ½ do 1 kg pakiranja)

riža – 63 kg

palenta – 32 paketa

pasirana rajčica – 8 paketa

oct – 2 l

biljni začin – 2 kg

griz – 4 kg

grah u limenci –  18 limenki

grah (suhi) – 4 kg

pašteta – 35 komada

mesni narezak – 6 komada

riblje konzerve – 38 komada

voće konzervirano u limenkama – 6 komada

povrće konzervirano u limenkama – 12

marmelada – 8 staklenki

juhe u vrećici – 25 juha u vrećici

med – 1 staklenka

Među ostalim je bila i jedna velika kutija puna prašaka za puding, suhog kvasca, praška za pecivo i vanilija šećera, velika kutija slatkiša – keksa, pahuljica, čokolada i kave.

Ništa ovo ne bi bilo moguće bez svih onih koji su donijeli namirnice, a to su naši učenici velikoga srca i njihove učiteljice i učitelji koji su ih na to potaknuli te roditelji koji su podržali i omogućili provedbu ove akciju.

Hvala vam svima!

objavio: Katarina Brkić Čabraja   datum: 26. 10. 2020.