Javni poziv - asistent u nastavi

U sklopu projekta „Helping“ – projekt pružanja pomoći u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnim školama u Slavonskom Brodu koji je prijavljen na Natječaj „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“ u okviru Europskog socijalnog fonda - Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. - 2020., objavljuje se

JAVNI POZIV
za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi u osnovnim školama u Slavonskom Brodu

I.

Broj traženih osoba: 25
Mjesto rada: osnovne škole kojima je osnivač Grad Slavonski Brod, tj.

Osnovna škola Antun Mihanović, Slavonski Brod – 5 pomoćnika u nastavi
Osnovna škola Vladimir Nazor, Slavonski Brod – 2 pomoćnika u nastavi
Osnovna škola Bogoslav Šulek, Slavonski Brod – 3 pomoćnika u nastavi
Osnovna škola Dragutin Tadijanović, Slavonski Brod – 1 pomoćnik u nastavi
Osnovna škola Đuro Pilar, Slavonski Brod –1 pomoćnik u nastavi
Osnovna škola Ivana Brlić Mažuranić, Slavonski Brod – 2 pomoćnika u nastavi
Osnovna škola Hugo Badalić, Slavonski Brod – 3 pomoćnika u nastavi
Osnovna škola Milan Amruš, Slavonski Brod – 8 pomoćnika u nastavi

Radno vrijeme:

nepuno radno vrijeme - 20 do 40 sati tjedno ovisno o potrebama učenika s teškoćama u razvoju

Prijevoz na rad:
djelomično

Vrsta ugovora:
ugovor o radu na određeno vrijeme

II.

UVJETI:

najmanje završena srednja škola,
nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Prednost će imati osobe s:

iskustvom u radu na poslovima pomoćnika u nastavi,
iskustvom u neposrednom radu s djecom,
svjedodžbom/diplomom iz područja odgojno-obrazovne, zdravstvene ili humanističke struke.

Na natječaj se pod jednakim uvjetima mogu javiti kandidati oba spola.

III.

OPIS POSLOVA:

Radni zadaci pomoćnika u nastavi obuhvaćaju pružanje potpore uključivanju učenika s teškoćama u razvoju u osnovnim školama kako bi se osigurali uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća, uspješniju socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje.

IV.

ODABIR KANDIDATA:

Odabir kandidata za pomoćnike u nastavi izvršit će Projektni tim za provedbu projekta „Helping“ – projekt pružanja pomoći u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnim školama u Slavonskom Brodu, uklj. predstavnike grada, škola i Razvojne agencije Grada.

V.

UGOVORNI UVJETI:

S odabranim pomoćnicima u nastavi, škole će sklopiti ugovor o radu na određeno vrijeme kojim će se definirati međusobna prava i obaveze. Radno vrijeme bit će određeno sukladno individualnim potrebama učenika s teškoćama u razvoju kojima će pomoćnici u nastavi pružati asistenciju za vrijeme nastave i izvan-učioničkih aktivnosti.

VI.

POSTUPAK PRIJAVE:

Uz Prijavni obrazac za radno mjesto pomoćnika u nastavi (prilog ovom dokumentu), na javni poziv kandidati za radna mjesta pomoćnika u nastavi dužni su priložiti slijedeće dokumente:

Životopis;
dokaz o stručnoj spremi (neovjerena preslika);
dokaz o hrvatskom državljanstvu (neovjerena preslika osobne iskaznice ili domovnice);
dokaz o prebivalištu (neovjerena preslika osobne iskaznice);
dokaz da se ne vodi kazneni i istražni postupak (neovjerena preslika uvjerenja o nekažnjavanju – ne starija od 3 mjeseca).

Grad Slavonski Brod zadržava pravo uvida u originale dokumenata.

VII.

DOSTAVA PRIJAVA ZA RADNO MJESTO:

Prijave se podnose preporučeno poštom ili predaju osobno u zatvorenoj omotnici na sljedeću adresu:

Grad Slavonski Brod,
Vukovarska 1
35000 Slavonski Brod
s napomenom „Prijava za pomoćnike u nastavi“

Rok za podnošenje prijava je do 3. rujna 2015. godine.

Nepotpune i nepravodobne prijave neće se razmatrati.

objavio: Sanja Katolik   datum: 26. 8. 2015.