Valentinovski ljubavni sat

U 7.a i b razredu sve je spremno za dan zaljubljenih. U sklopu valentinovskih aktivnosti u našoj školi održana je integrirana nastava Hrvatskog i Engleskog jezika u obliku radionice. Radionica se odvijala kroz četiri aktivnosti koje su vodile učiteljica Engleskoga jezika Marija Janković i učiteljica Hrvatskoga jezika Katarina Brkić Čabraja. Prva aktivnost je bio Ljubavni labirint u kojemu su se učenici natjecali u brzini i točnosti prolaska kroz labirint. Druga aktivnost su bile Love definitions na engleskom jeziku. Učenici su trebali objasniti svojim riječima pojmove Forbidden love, First love, Blinde love, Love at first sight, Eternal love, Crazy love i Tragical love i na taj način pokazati koliko poznaju englesi jezik. I u ovoj aktivnosti učenici su bili iznimno uspješni! Sonet je pjesma od 14 stihova raspoređenih u dvije katrene i dvije tercine. Otac soneta u ovome obliku je Francesco Petrarca koji je bio ludo zaljubljen u Lauru kojoj je posvetio svoju zbirku ljubavnih soneta Kanconijer. Učenici su timski pisali ljubavni sonet pomoću zadanih rima i tako pokazali svoju kreativnost i maštovitost i dokazali da su i oni uspješni pjesnici.  Love quiz je bila naša četvrta aktivnost. Učenici su se opet natjecali u točnosti rješavajući kviz o ljubavi na engleskome jeziku. Koliko su sedmaši bili vrijedni i uspješni, možete pogledati na fotografijama.

objavio: Katarina Brkić Čabraja   datum: 11. 2. 2015.