Grad Slavonski Brod će sufinancirati nabavu udžbenika za brodske osnovnoškolce

Nova školska godina donosi obvezu kupnje novih udžbenika za učenike osnovnih škola. Kako bi se pomoglo roditeljima osnovnoškolaca s područja Slavonskog Broda, Grad Slavonski Brod će sufinancirati nabavu novih školskih udžbenika s 300,00 kuna po učeniku od  I. – IV. razreda osnovne škole,te sa 600,00 kuna po učeniku V. – VIII. razreda osnovne škole.
Pravo na sufinanciranje školskih udžbenika imaju učenici iz obitelji korisnika zajamčene minimalne naknade Centra za socijalnu skrb u Slavonskom Brodu. Isto pravo imaju i učenici iz obitelji s troje i više djece, kojima su mjesečni neto prihodi kućanstva manji od 1.500,00 kuna po članu obitelji, a koji ne ostvaruju pravo na zajamčenu minimalnu naknadu kod Centra za socijalnu skrb.

Zahtjevu za sufinanciranje, koji je moguće preuzeti u Pisarnici Gradske uprave i na službenoj web stranici Grada Slavonskog Broda, roditelji učenika iz obitelji s troje i više djece obvezno moraju priložiti sljedeće dokaze:

a. Preslike osobnih iskaznica roditelja ili skrbnika
b. Preslike rodnih listova djece
b. Potvrdu Porezne uprave o visini dohotka u 2013. godine
   (za oba roditelja i radno sposobne članove kućanstva )
c. Za roditelje i članove kućanstva koji su nezaposleni – Potvrda Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Područni ured Slavonski Brod o vođenju u evidenciji nezaposlenih osoba
d. Za zaposlene roditelje i članove kućanstva – potvrda o plaći za zadnja tri mjeseca
e. Ostala primanja u kućanstvu ( mirovina , rodiljna naknada…) – potvrda
f. Potvrde -osnovne ili srednje škole o redovnom upisu u školsku godinu
   2014./2015.(za sve učenike iz obitelji)
   - fakulteta ili veleučilišta o redovitom školovanju (za studente iz obitelji)
g. Račun za kupljene udžbenike na kojem je vidljivo da je uplata izvršena (tj. da je račun plaćen). Račun mora biti naslovljen na ime i prezime roditelja.
h. Preslika računa podnositelja zahtjeva (IBAN račun)

Uz zahtjev za sufinanciranje nabave udžbenika roditelji učenika iz obitelji korisnika zajamčene minimalne naknade moraju priložiti sljedeće dokaze:

a. Preslike osobnih iskaznica roditelja ili skrbnika
b. Preslike rodnih listova djece
c. Presliku rješenja Centra za socijalnu skrb u Slavonskom Brodu, o priznatom pravu na zajamčenu minimalnu naknadu.
d. Potvrde - osnovne ili srednje škole o redovnom upisu u školsku godinu
   2014./2015.( za sve učenike iz obitelji) - fakulteta ili veleučilišta o redovitom školovanju (za studente iz obitelji)
e. Račun za kupljene udžbenike na kojem je vidljivo da je uplata izvršena (tj. da je račun plaćen). Račun mora biti naslovljen na ime i prezime roditelja.
f. Preslika računa podnositelja zahtjeva (IBAN račun)

Zahtjeve za sufinanciranje nabave udžbenika roditelji trebaju dostaviti u Pisarnicu Gradske uprave Grada Slavonskog Broda najkasnije do 5. rujna 2014.

Zahtjev za sufinanciranje  nabave  udžbenika- obitelji s troje djece i više

Zahtjev za sufinanciranje  nabave  udžbenika- korisnici zajamčene minimalne naknade

Pravilnik o sufinanciranju udžbenika

objavio: Irena Čugura Ćerić   datum: 18. 8. 2014.