Blagdani kucaju na vrata

Iako je ova godina izazovna, teška, puna zabrana i ograničenja svakakvih, blagdana se nismo odrekli. Kucaju nam na vrata, proviruju kroz prozore, žele ući u naše domove i školu. Mi ćemo ih, kao i svake godine, prigrliti i tako pokazati da našu vjeru, toplinu srca i bliskost ne mogu ugroziti distanca i maske. Toplu riječ možemo dati i s dva metra udaljenosti, osmijeh možemo pokloniti uvijek i svima, ljubav možemo pokazati na razne načine. To je bit Božića, pokazati da smo jaki i kad nam je teško, promicati prave ljudske vrijednosti i pokazati svima da nisu sami. Čovjek nikad nije sam kada gleda srcem, tada će osjetiti da je vrijedan i voljen jer će i svoje srce davati drugme.
I ove godine nam je sveti Nikola svratio u školu i svima donio paketiće. Nismo ga vidjeli iz dobro poznatih razloga, ali pokazao je da misli na nas i da smo svi bili dobri jer Krampus ni za koga nije šibu donio. Nismo ni mi sjedili skrštenih ruku. U hodniku naše škole postavili smo izložbu u čast svetom Nikoli, a i nadolazećem Božiću. Četvrti razredi su na satu Vjeronauka izradili figurice svetog Nikole. Učenici 5. i 6. razreda su izrađivali jaslice, a glevne jaslice je izradila Kreativna vjeronaučna skupina. Sve s radošću u srcima jer Sveti Nikola i Božić su nam ipak najmiliji blagdani.
Blagdane dočekajte s mirom u srcima, uz svoje najbliže, pazeći na sebe i druge. Neka vam donesu nadu i veselje.

objavio: Marijana Fajgl   datum: 8. 12. 2020.