Hulahupkirali smo u školskoj knjižnici

Dragi čitatelji, čujte i počujte! Održala se treća Pričaonica srijedom – Stariji za mlađe. Učenici koji svoje slobodno vrijeme nakon redovne nastave provode u boravku u Matičnoj školi, otkrili su da se u našoj školskoj knjižnici među mnoštvom knjiga smjestila Škola hulahupkiranja. To je jedna vrlo neobična škola s neobičnim učenicima i predmetima. Naime, jednoga dana prugaste hulahupke s dugim radnim stažem odlučile su promijeniti svoj život, proširiti svoje vidike i okrenuti se cjeloživotnom učenju. Otvorile su Školu hulahupkiranja u kojima su se učili sljedeći predmeti: Šalovanje, Kravatiranje, Ručni jezik, Čvorologija, Frizuriranje i Palačinkiranje. I tako su hulahupke dobile pravo na školovanje te su kroz nastavne predmete pokazivale svoju kreativnost i maštovitost. Od hulahupki su nastajali šalovi, kravate, različiti čvorovi i frizure. Najdraži predmet svima je bilo Palačinkiranje. Jedini uvjet za upis u prvi razred Škole hulahupkiranja  bio je da su sve hulahupke čiste. Stoga, dragi čitatelji, ne bacajte svoje stare hulahupke. Poigrajte se s njima i uz malo mašte i pričokaz „Škola hulahupkiranja“, kojeg možete pronaći u knjizi pod nazivom „Reumatični kišobran i još deset pričokaza“, autorice Željke Horvat Vukelja, udahnite im novi život.

Ostale fotografije pogledajte u našoj galeriji slika.

objavio: Tanja Štević   datum: 13. 10. 2016.